Sanal Sohbet

  • 11 Şubat 2017
  • 596 kez görüntülendi.
Sanal Sohbet

selamlar arkadaşlar, ilk etapta bugün sizlere sohbet, daha doğrusu sanal sohbet hakkında bazı bilgiler vereceğim.  internet kullanıcısı olup ta, sohbet sitelerine girmeyen veya sohbet programlarını kullanmayan sanırım yoktur. Peki, sanal alem sohbet ederken nelere dikkat etmemiz gereken konular nelerdir.?

sanal sohbet

sanal sohbet

Evet öncelikle en önemlisi dikkat etmemiz  gereken konu ise gizliliğimiz ve güvenliğimiz olmalıdır. Bu tür  önlemlerin alınmış olduğu bir sitede  sohbet edersek, daha rahat bir şekilde  hareket edebilir  kendimizi daha huzurlu hissederiz.. Daha Sonra bizim sanal alemden beklentimiz hangi yönde olduğunu bilmeliyiz. Sanal sohbet kullanıcıları  bence  temelde ikiye ayrılmaktadır. Sanal alemi Ciddiye alıp gerçek arkadaşlıklar kurmak isteyenler ile  sadece eğlenceli vakit geçirmek isteyenler. amacınızın ne  olduğu  sanal sohbet maceranız da ki davranışlarınızı belirleyecek olan etkendir.. Artık yapmamız gereken son  şey, kendimize uygun bir rumuz ( nick name) bularak sohbete balıklama atlamaktır. Unutmayın rumuzunuz sizlerin sanal alemdeki kimliğinizdir. İnsanların rumuzunuz ile tanımasına müsade edin, gerçek isimlerinizi kullanmanıza kesinlikle luzum yok. Daha sonra tanışıp güveneceğiniz  kişilerle bilgilerinizi paylaşmak  tabiki de sizlerin belirleyeceği bir durun.

Sanal sohbet maceranızın amacı ne  olursa  olsun herkese  temkinli olup  ilk başlarda  özel bilgilerini paylaşmamak  tavsiyemdir.. Karşımızda nasıl bir kişilik olduğunu henüz bilmiyoruz değil mi? Sanal sohbet de güvendiğiniz kişilerim sizleri şaşırtıp hayal kırıklığına uğratmasını her an görebilirsiniz. Bu aşamada  yıllardır girdiğim ve hiçbir sorun yaşamadığım bu siteyi size tavsiye etmeme şaşırmazsınız umarım. Doğru insanları bulduğunuzda sohbetin bağımlılık yapacağını da hatırlatmak isterim. “Aaa seni tanıyalı 10 yıl olmuş” diyeceğiniz birçok arkadaşınız olacaktır (benim var). Bir sanal sohbet sitesinden tanışıp ok iyi arkadaşlıklar  kurup hatta evlenmiş olmak her  ne  kadar  bir  şehir  efsanesi  gibi düşünülse de çevremize dikkatli baktığımızda bu tür insanları  görmek mümkündür. Hatta  benim tanıdığım 3 çift  gayet  mutlu bir  aile  yaşantısı sürdürmektedir.

Telefon, mobil internet özellikle sanal sohbet sitelerinin  insanlar arasındaki bağı zayıf düşürdüğü her  ne  kadar gerçek olsa da sanal ortamlarda edindiğimiz arkadaşlarında  “gerçek bir insan” olduğunu unutmamak gerekir. Çoğu zaman kimseyle paylaşamadığımız sorunlarınızı  sohbet sitesinde ki arkadaşlarınıza anlatabiliriz.  Hepinize doğru alanlarda, iyi insanlarla güzel sohbetler diliyorum…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zara dedi ki:

    harika bir konuya değinilmiş sohbet ortamlarında gizlilik şart siz siz olun asla ikinci kişilere bilgilerinizi paylaşmayın konu için çok teşekkür ediyorum. güzel paylaşımlar dilerim.

BİR YORUM YAZ