14 Şubat Sevgililer Mesajı

  • 15 Şubat 2018
  • 33 kez görüntülendi.
14 Şubat Sevgililer Mesajı
14 Şubat Sevgililer, Gününüz Kutlu Olsun.
Sizce bu gün ne anlam ifade ediyor?
Sevgi, sevgililik, aşk bir gün den ibaret olabilir mi?
Sevmek nedir?
Aşk nedir?
Birine aşkım demek basit bir şey mi?
Sevgililer günüyle ve sevgililikle ilgili birçok söz söylenebilir. Fakat cevapları alınır mı bu biraz düşündürücü.
Dünya genelinde tüm sosyal sarsıntıların temelinde sevgisizlik olduğu apaçık bellidir. İnsanın var oluşunun temelinde sevgi, anlayış, empati olduğunu düşünüyorum. Gerçek sevgi insana birçok şey kazandırır. Güç, iyilik, neşe, enerji, iletişim vs. vs. Ben kendi yaşamımda da bunları gözlemlediğim için size de söylemek istedim.
Sevginin bizlere neler kazandırdığından pek haberdar değiliz gibi. Sevgililer günü sadece hediye almak, akşam yemeği yemek, sohbet, haha kiki düzeyindeki bir gün gibi algılanıyor.
Asıl anlamı unutuluyor, Sevgi bize birçok şey sunar. Lakin biz sevginin anlamını bilmediğimiz için sevgililer günü de diğer özel günler gibi ticareti canlandırdığımız günlerden ileri gitmiyor. Çikolata, çiçek, böcek, yemek gibi şeylere bir sürü para veriyoruz ama bence bunlar gereksiz. Elbette bu söylediklerim bütün kadınların yaşamayı arzuladığı durumlardır. Ama kadın öncelikle sevildiğini hissetmek ister. Sevildiğini hissederse madden cebiniz de kar da olur.
Cebiniz kar edecek diye özel günleri de unutmayınız. Çünkü bu durumları yaşamayan kadınlar yaşayan kadınların eşleriyle kendi eşlerini kıyas içine girerler. ‘’Onun eşi bunu yapmış, sen neden yapmıyorsun’’, gibi sözler sarfederler. Sizi anlıyorum ama maalesef ki hatırlamayan hatırlamıyor. Bu gibi durumlarda siz fedakarlık edin her şeyi karşı taraftan beklemeyin.
SEVGİLİLER GÜNÜ HAZIRLIKLARI
Evet bu özel günde sevgilinizi mutlu etmek için pek çok şey yapabilirsiniz. Öncelikle bu günü evde geçirmeyi düşünüyorsanız kırmızı rengi odanızdan eksik etmeyin yerlere, yatağın içine gül yaprağı koymayı unutmayın. Gül yaprağı inanılmaz bir romantizm yaşatır.
Birlikte çekilmiş en sevdiğiniz fotoğrafları çerçeveletin ve odanın en görünen yerine koyun.
Eğer çiziminiz kuvvetliyse aşkınızı kağıda siz çizin ve onu ona hediye olarak verin.
Belki biraz klasik olacak ama romantik alternatiflerden biri olan mum ışığında yemeğe sevgiliniz hayır diyemez arka tarafta da hafif bir müzik eşliğinde gecenin keyfini çıkarabilirsiniz.
Evin giriş kapısından başlayarak yatağın yanına kadar mumlarla bir yol yapabilirsiniz. Girişte gül yaprağını da bu mum yoluyla birleştirebilirsiniz.
Normal boyda bir ayakkabı kutusu bulun üzerini resim, çiçek, yazı ve en sevdiği şekerler ve çikolatalarla doldurun birde sen bunlardan daha tatlısın dediniz mi tamamdır.
Ona özel bir şiir yazın ve gözlerine bakarak onu okuyun.
Çevrenizdeki herkesten rica ederek onu sevdiğinizi söylemenizi isteyin bunu da bir cd ye çekip ona izletin.
Eve girmeden önce ona özel bir aşk pastası yapın krem şanti ile üzerine seni seviyorum yazın.
Onunla ortak sevdiğiniz bütün şarkıları bir cd ye aktarın birlikte çekilmiş fotoğraflarınızla süsleyin.
Son olarak nasıl tanıştığınızı, onu ne kadar çok sevdiğinizi bir mektup haline getirip kendi hikayenizi yazın.
Aslında hazırlıklar bu kadar basit. Yok ben bu kadar eziyete giremem derseniz üzgünüm ama sevgilinizi de çok mutlu edemezsiniz. www.Sohbetlobi.Com Bir Sevgi Çemberi,
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ